Důležité informace

Pokud jste se rozhodli k nám objednat, je nejlépe učinit to telefonicky, příp. mailem. Pokud telefon nebereme, zkoušejte to prosím znovu, případně napište stručnou sms, ozveme se zpět. Pokud se přicházíte objednat osobně, zpravidla se Vám nemůžeme věnovat, protože pracujeme s objednanými klienty.

Na prvním setkání se budeme především seznamovat s Vaším problémem a životní situací. Někdy může být první konzultace také jedinou, tedy může přinést uspokojivé řešení Vašeho problému. Často se ale stane, že bude potřeba domluvit se na více setkáních či dlouhodobější spolupráci. V takovém případě slouží první setkání také k tomu, abyste zvážili, zda s námi chcete dále spolupracovat, zda jsme pro Vás ti, kterým chcete důvěřovat a svěřovat třeba i velmi osobní záležitosti. Obvyklá frekvence setkávání bývá v případě terapie jednou za 1-2 týdny, v případě spíš poradenské spolupráce (např. konzultování Vašich starostí, práce s dětmi na nápravě školních obtíží apod.) může být frekvence setkávání méně intenzivní (třeba 1x za měsíc).

Pokud k nám přicházíte s problematikou, která se týká dětí, považujeme za potřebné nejprve mluvit s Vámi, rodiči, zpravidla tedy domlouváme první konzultaci bez dítěte. Vnímáme totiž, že rodič může být nejdůležitějším zdrojem a pomocníkem při zvládání obtíží dítěte. Při jakékoliv práci s dětmi považujeme zapojení rodičů do spolupráce za klíčové pro řešení celé situace.

Na konzultaci přicházejte prosím maximálně s 5ti minutovým předstihem, pokud přicházíte příliš brzy, rušíte klienty před Vámi zvoněním.

Dohodnuté termíny konzultací považujeme za závazné a toto očekáváme i od Vás. Pokud se nemůžete na domluvené setkání dostavit, dejte nám prosím co nedříve vědět. Pokud setkání rušíte méně než 24 hodin před jeho plánovanou realizací, budeme od Vás požadovat jeho úhradu v plné výši.

Součástí naší profesní etiky je respekt a úcta k Vám klientům a k Vašemu životnímu příběhu. Informace, které nám sdělujete, považujeme za zcela důvěrné. Výjimkou z tohoto pravidla jsou buď situace, podléhající oznamovací povinnosti, nebo supervize (konzultace s kolegy, které pomáhají udržovat a zlepšovat kvalitu naší práce).

V případě potřeby poskytujeme rovněž konzultace po Skypu a telefonu.

Služby, které poskytujeme, nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami, naše služby si hradí klienti samiviz ceník.

K výhodám spolupráce s námi patří to, že máme relativně krátké objednací lhůty, nemusíte uvádět své osobní údaje, nemáme povinnost vést si o Vaší návštěvě dokumentaci. K návštěvě u nás nepotřebujete doporučení lékaře ani kohokoliv jiného.